zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
Cis

WARSZTATY KREATORÓW INTEGRACJI

 

Pracownicy urzędu gminy oraz jednostek organizacyjnych gminy spotkali się trzykrotnie na warsztatach z zakresu kreowania integracji społecznej. Celem ich spotkań było wykorzystanie istniejącego potencjałów do promocji gminy. Między innymi zadaniem uczestników warsztatów było zinwentaryzowanie zasobów gminy oraz wypracowanie na tej podstawie produktów lokalnych.

Podczas pierwszych warsztatów pracownicy dowiedzieli się co to są produkty regionalne i w jaki sposób można uzyskać stosowne „certyfikaty”. Po części teoretycznej przyszła część praktyczna. Uczestnicy warsztatów zinwentaryzowali istniejące na terenie gminy zasoby. Okazało się, że znaczna część grupy nie zna terenu gminy i jej zabytków lub innych ciekawych miejsc. Do dnia warsztatów nie byli świadomi walorów swojej gminy oraz możliwości wykorzystania ich do jej promocji. Pod okiem prowadzących spojrzeli na gminę z innej perspektywy. Nie jak na  gminę typowo rolniczą – nie atrakcyjną turystycznie a na gminę z pięknymi i licznymi zabytkami, które mogą ściągnąć turystów.

Podczas kolejnych warsztatów uczestnicy poinformowani zostali o sposobie pisania wniosków o dofinansowanie oraz sposobie ich realizacji. Podkreślono, iż kluczem do sukcesu jest praca zespołowa. Każda z wytypowanych osób musi się czuć odpowiedzialna za powierzone mu obowiązki oraz realizację całego projektu.

Bazując na przygotowanym przez firmę zewnętrzną „Strategii Rozwoju i Promocji Produktu Regionalnego Gminy Lubań” oraz analizując potrzeby mieszkańców podjęli próbę napisania wniosków o dofinansowanie określonych działań.

Jednym z ciekawszych pomysłów było organizacja podpływu na rzece Kwisie w miejscowości Radogoszcz. Zaplanowanie całego przedsięwzięcia, budżetowanie działania oraz określenie harmonogramu realizacji w praktyce sprawiło wiele trudności. Aczkolwiek przy wsparciu szkoleniowców udało się ostatecznie kompletny wniosek przygotować, który mamy nadzieję wykorzystac do próby pozyskania środków finansowych zewnętrznych.

 

SKŁAD OSOBOWY

 1. Monika Sawicka
 2. Urszula Borońska
 3. Halina Gancarz
 4. Justyna Antoszewska
 5. Beata Litwin
 6. Ewa Figurska
 7. Renata Kostrakiewicz
 8. Sebastian Kiszka
 9. Ryszard Leszczyński
 10. Krystyna Muszyńska
 11. Ewa Wójcik
 12. Magdalena Kachniarz
 13. Anna Paprocka
 14. Zbigniew Zjawin
 15. Edyta Liczner
 16. Iwona Janikowska
 17. Aneta Usyk
 18. Anna Rosa
 19. Iwona Madziarz
 20. Elżbieta Michnowicz
Wersja do druku