zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
Cis

KOŁO MIŁOŚNIKÓW CISA W PISARZOWICACH

 

Sklad osobowy

Gminna maskotka

Henio turysta

Statut

Prezentacja multimedialna

 


Skład osobowy

 1. Jerzy Szpytma
 2. Józef Budziński
 3. Edward Nieścior
 4. Zbigniew Zjawin
 5. Irena Budzińska
 6. Anna Straub
 7. Ewa Dyl
 8. Jadwiga Szatkowska
 9. Wojciech Skupień
 10. Jan Kaliciński
 11.  Ewa Pękala
 12. Bernadeta Bawer
 13. Lesław Szwedko
 14. Bożena Szwedko
 15. Waldemar Cwynar
 16. Wioletta Cwynar
 17. Maria Jakimowicz
 18. Irena Kalicińska
 19. Zofia Tokarz
 20. Helena Niepsuj


Gminna maskotka

Przygotowujący szkolenia z udziałem uczestników w Pisarzowicach zaplanowali zaprojektowanie i wykonanie gminnej maskotki. Pomimo dojrzałego wieku uczestników propozycja wywołała wśród nich uśmiech i chęć działania. Po części teoretycznej na temat produktów regionalnych natychmiast przeszli do części praktycznej. Pomysłów na wygląd maskotki było wiele, stąd też należało wybrać jedną, która będzie wykorzystywana do promocji gminy.

Po burzliwej dyskusji zdecydowano się na wykonanie maskotki w kształcie naturalnych wielkości człowieka – Henia turystę. Na wstępie zweryfikowano materiały niezbędne do jego wykonania oraz koszt przedsięwzięcia. Wspólnymi siłami zaprojektowano maskotkę. Na koniec podzielono zadnia, które uczestnicy mieli wykonać do dnia kolejnych warsztatów.


Henio turysta

Kolejne warsztaty miłośnicy cisa z Pisarzowic poświecili na wykonanie maskotki. W pierwszej kolejności przygotowali postument w kształcie mapy Gminy Lubań. Na mapie zaznaczyli i opisali najciekawsze miejsca oraz zabytki. Następnie przystąpili do wykonania maskotki. Na bazie przygotowanego przez męska cześć koła stelażu zaczęto wykonywać Henia turystę.

Jak przystało na turystę ubrano go w charakterystyczny strój, wyposażono w plecak oraz chorągiewkę z herbem gminy oraz henrykowskim cisem. Po kilkugodzinnej intensywnej pracy można było zobaczyć efekt końcowy.

Każdy z uczestników koła chciał sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia z Heniem – turystą.

Na koniec zaplanowano prezentację efektów swojej pracy na wspólnym spotkaniu wszystkich kół miłośników cisa.

Wersja do druku