zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
Cis

AKTUALNOŚCI

Wielki finał i wielka integracja

21.07.2010

11 lipca 2010 roku w Henrykowie Lubańskim podczas Ogólnopolskich Imienin Henryka, Henryki i Henrykowa Lubańskiego spotkały się wszystkie koła miłośników cisa w celu zaprezentowania własnych produktów regionalnych. Każda z grup podeszła do prezentacji bardzo profesjonalnie. Przedmiotowe kola powstały w ramach realizacji projektu PN. „Cis henrykowski – szansa na integracje mieszkańców Gminy Lubań”.

Korale, maskotka, pierniki cisowe oraz podpływ kajakowy – produktami regionalnymi

20.07.2010

Każde z czterech kół miłośników cisa podczas swoich warsztatów wypracowało własny produkt regionalny, który będzie promował gminę i ich miejscowość. Henryków Lubański wpadł na pomysł wyprodukowania zielonych korali cisowych. Grupa Pań ubranych w piękne jednolite troje, ze swoimi koralami na szyi przebojem podbiła publiczność, tj. wszystkich pozostałych miłośników cisa. Pomysł oraz piosenka przyjęte zostały owacjami na stojąco.

Integrujemy mieszkańców

21.04.2010

Po raz kolejny Gmina Lubań pozyskała środki finansowe na realizacje projektu skierowanego do mieszkańców. Od 15 marca bieżącego roku rozpoczęła się realizacja projektu pn. „Cis henrykowski- szansą na integrację mieszkańców Gminy Lubań” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Celem projektu jest aktywizacja i integracja społeczna 80 mieszkańców gminy oraz 20 pracowników sektora finansów publicznych.